Interieur Design Devos
http://www.cylex.be/bedrijf_1123312/interieur-design-devos.html
http://www.iwinkels.be/104895.html
Astronomie ruimtevaart nieuws
Appartement te huur Nieuwpoort

desterren.net :: Nieuws :: Lees bericht

okt

09

NASA lanceert sonde naar buitendelen zonnestelsel

2008 • geplaatst om 17:15 uur door Bert Carrein • 397 keer gelezen

Nieuws :: Lees bericht De NASA lanceert op 19 oktober met een Pegasus-raket zijn IBEX-sonde die de grenzen van het zonnestelsel moet verkennen. Dat heeft het Amerikaanse ruimtevaartbureau bekendgemaakt.

De Pegasus van raketbouwer Orbital Sciences wordt losgelaten door een L-1011 vliegtuig dat zal opstijgen vanop het atol Kwajalein, een deel van de Marshalleilanden in de Stille Oceaan. De raket moet dan de IBEX in de ruimte brengen. Vanop de plaats van baaninjectie komt een motor op vaste brandstof tot ontbranding om de onbemande sonde verder weg te slingeren van ons.

Vanuit extreem hoge banen boven de Aarde zal de sonde de grenzen van ons zonnestelsel observeren waar de hete zonnewind botst met de koude interstallaire kosmos. Gegevens van die schemerzone zijn pas beginnen binnenkomen met de Voyager-1 en Voyager-2 sondes die overigens beiden een plaat met gegevens over planeet Aarde meevoeren.

BRON: http://www.hln.be

Lees ook: Nieuwe inzichten in ontstaan zonnestelsel
Lees ook: Werd ons zonnestelsel gevomd door sterrenwind?
Lees ook: Nieuwe dwergplaneet krijgt naar van Hawaiiaanse godin
Lees ook: Pluto is geen planeet meer
Lees ook: De Aarde had ooit 3 manen
Lees ook: Zonnestelsel heeft er de plutoïden bij

Er hebben al 2 mensen een reactie achtergelaten

Laat zelf ook een reactie achter »

Richard | 09-10-2008 19:34:55 | Quote
Je zou bijna zeggen eindelijk. De foto's die dan
terugkomen bevatten hopelijk wat meer info als het gaat om buitenaards leven. smiley
Me | 14-10-2008 15:11:14 | Quote
Richard schreef:
Je zou bijna zeggen eindelijk. De foto's die dan
terugkomen bevatten hopelijk wat meer info als het gaat om buitenaards leven. smiley
Ik denk niet dat het verkennen van de grens van het zonnestelsel veel invloed zal hebben op onze kennis over buitenaards leven. De volgende ster is al onmetelijk ver om een sonde te sturen, en als het om foto's gaat kan het even goed een sonde zijn in een baan om de aarde, want de afstand van hier tot de grens van ons zonnestelsel zal daarin wel geen verschil uitmaken. Nee dit is vooral om ons eigen zonnestelsel te onderzoeken. smiley

Wat wens jij voor 2009?

astro event 2009

Gerelateerde berichten

Bekijk alle berichten uit deze categorie »

Populaire nieuwsberichten

Laatste nieuwsberichten

Laatste forumberichten

Website statistieken