Nieuws

Twee sterrenstelsels in onze buurt op ramkoers

Geplaatst op 21-05-2009 om 16u24 door Bert Carrein - 3959 keer gelezen
Nieuws

Twee sterrenstelsels in het sterrenbeeld Maagd zijn hard op weg met elkaar in botsing te komen. Dat hebben wetenschappers van de Europese Zuidelijke Sterrenwacht (ESO) bekendgemaakt. Hun bevindingen worden gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift Astronomy and Astrophysics.

Het gaat om de stelsels Messier 86 en Messier 87. Ze staan op ongeveer 60 miljoen lichtjaar van de aarde, voor ruimtebegrippen is dat heel erg dichtbij. "Misschien scheren ze binnenkort voor het eerst rakelings langs elkaar", zegt astronoom Ortwin Gerhard van het prestigieuze Max Planck Instituut.

Botsingen van sterrenstelsels zijn niet uitzonderlijk in het heelal. Soms gaan twee stelsels in elkaar op en ontstaat een nieuw stelsel. In andere gevallen neemt een stelsel een ander, kleiner stelsel haast zonder het te merken in zich op. Dit wordt 'galactisch kannibalisme' genoemd.

Bron: http://www.hln.be

Gerelateerde berichten

Lees ook: NGC 6240: Botsende melkwegstelsels
Lees ook: NGC 3370: Een scherpere blik
Lees ook: Piepjonge en hyperactieve sterrenfabriek ontdekt
Lees ook: Spooksterrenstelsels verraden galactisch kannibalisme
Lees ook: Botsende spiraalstelsels in Arp 274
Lees ook: Hubble neemt foto van zeldzaam sterrenstelsel

Bekijk alle berichten uit deze categorie.