Nieuws

(Vergeten?) Registreren

Twee sterrenstelsels in onze buurt op ramkoers

Geplaatst op 21-05-2009 om 16u24 door Bert Carrein - 1050 keer gelezen
Nieuws

Twee sterrenstelsels in het sterrenbeeld Maagd zijn hard op weg met elkaar in botsing te komen. Dat hebben wetenschappers van de Europese Zuidelijke Sterrenwacht (ESO) bekendgemaakt. Hun bevindingen worden gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift Astronomy and Astrophysics.

Het gaat om de stelsels Messier 86 en Messier 87. Ze staan op ongeveer 60 miljoen lichtjaar van de aarde, voor ruimtebegrippen is dat heel erg dichtbij. "Misschien scheren ze binnenkort voor het eerst rakelings langs elkaar", zegt astronoom Ortwin Gerhard van het prestigieuze Max Planck Instituut.

Botsingen van sterrenstelsels zijn niet uitzonderlijk in het heelal. Soms gaan twee stelsels in elkaar op en ontstaat een nieuw stelsel. In andere gevallen neemt een stelsel een ander, kleiner stelsel haast zonder het te merken in zich op. Dit wordt 'galactisch kannibalisme' genoemd.

Bron: http://www.hln.be

Gerelateerde berichten

Lees ook: Melkwegstelsels in Pegasus
Lees ook: Balkspiraalstelsel NGC 1672
Lees ook: Reuzenstelsel met superzwaar zwart gat ontdekt
Lees ook: Spiraalstelsel met slechts 1 arm
Lees ook: Twee dansende sterrenstelsels
Lees ook: Eerste sterrenstelsels in 3 miljard jaar oude heelal

Bekijk alle berichten uit deze categorie.

Er hebben 0 mensen een reactie achtergelaten