Het Russische ruimtevaartbureau roscosmos en de Europese zusterorganisatie ESA hebben beslist samen een nieuw, geavanceerd, ruimteschip te ontwikkelen dat tot zes mensen in een baan om de Aarde en naar de Maan kan brengen. Over de kostprijs is niets gezegd.
Het nieuwe ruimteschip zou conisch van vorm zijn en dus geen grote raakvlakken hebben met de Russische spaceshuttle Klipper die in Moskou zelf - nog in een ontwerpfase - is afgevoerd. De eerste tests van de nieuwe capsule zullen vanaf 2015 plaatsvinden. De eerste lancering is voorzien voor 2018 en zal plaatsvinden op de nieuwe ruimtehaven Vostotsjni die Rusland in het gebied rond de Siberische rivier Amoer bouwt.
Het nieuwe ruimteschip zal een tijd parallel worden ingezet met de soyuz die voor bemand transport naar en van het Internationaal Ruimtestation ISS zorgt.
Bron: http://www.hln.be
Lees ook: Lancering eerste shuttle van het jaar met uitstel bedreigd
Lees ook: De Winne wil meer internationale samenwerking in ruimtevaart
Lees ook: Rusland stopt met ruimtetoerisme naar ISS
Lees ook: Tweede Belgische satelliet succesvol gelanceerd
Lees ook: Benelux inwoners kunnen vanaf 2009 naar de ruimte
Lees ook: Crisis treft Arianespace
Voortaan kun je alle nieuwsberichten van desterren.net ook volgen op Twitter en Facebook!
Dit engelstalig magazine is een echte aanrader voor de ware astronomie-liefhebber!
Bestellen of meer info »