De lancering van een nieuwe Amerikaanse ruimtetelescoop is nog maar eens uitgesteld omwille van kwesties met de draagraket, zo heeft de NASA bekendgemaakt.
Oorspronkelijk zou de NASA vandaag haar nieuwe telescoop, de GLAST, lanceren. Maar na uitstel naar 5 juni is er alweer een verschuiving naar 7 juni. Oorzaak zijn "open engineeringskwesties" rond de draagraket die nog dienen uitgeklaard. De GLAST moet met een Delta-II draagraket van Boeing vertrekken van op Cape Canaveral, tussen 17.45 en 19.40 uur Belgische tijd. In ieder geval is hetzelfde lanceervenster dagelijks open tot 7 augustus, zegt de NASA.
Het nieuwe ruimteobservatorium zal de gammastraling, de meest energierijke straling, onderzoeken in de kosmos. Dit moet meer inzichten opleveren over bijvoorbeeld superzware zwarte gaten, pulsars en het ontstaan van kosmische straling.

Bron: http://www.hln.be
Lees ook: Mensen uit de ruimte veranderen drastisch
Lees ook: Rusland wil Cuba helpen met oprichting ruimtevaartcentrum
Lees ook: Atlas 5 Raket gelanceerd naar de maan
Lees ook: Derde lanceerpoging Falcon-1
Lees ook: Bekijk de lancering van Spaceshuttle Endeavour live!
Lees ook: Ontwikkeling Ariane loopt geen vertraging op
Voortaan kun je alle nieuwsberichten van desterren.net ook volgen op Twitter en Facebook!
Dit engelstalig magazine is een echte aanrader voor de ware astronomie-liefhebber!
Bestellen of meer info »