De zon is 4,6 miljard jaar geleden ontstaan in een groep van een paar duizend sterren, zo blijkt uit onderzoek van Simon Portegies Zwart van de Universiteit van Amsterdam.
Uit zijn analyse blijkt dat deze sterren zich bevonden in een sterrenhoop met een diameter van minder dan 20 lichtjaar en een massa van 500 tot 3000 zonsmassa's, helemaal aan de andere kant van de Melkweg, zo'n 44.000 lichtjaar van de plek waar wij nu leven. In de loop van tijd is de zon circa 27 keer rond de Melkweg geweest om uiteindelijk op zijn huidige locatie op ongeveer 28.000 lichtjaar van het centrum te belanden.
De sterren die samen met de zon zijn gevormd bleven gedurende die gehele reis vrij dicht in de buurt. Uit de analyse blijkt dat er nog steeds een stuk of 40 van hen binnen een afstand van een paar honderd lichtjaar van de zon staan, en nog steeds 'meereizen'.
Bron: The Guidestar: http://www.astro-event-group.be
Lees ook: Russische Corona-Foton missie zal de zon onderzoeken
Lees ook: Zon reeds 9 dagen zonder vlekken
Lees ook: De verhittende coronalussen van de zon
Lees ook: NASA start nieuwe zonnemissie
Lees ook: Hinode geeft meer inzicht over de oorsprong van zonnewind
Lees ook: Wat is er aan de hand met de Zon?
Voortaan kun je alle nieuwsberichten van desterren.net ook volgen op Twitter en Facebook!
Dit engelstalig magazine is een echte aanrader voor de ware astronomie-liefhebber!
Bestellen of meer info »