Iets simpels als een touwtje met ballast zou een botsing tussen de Aarde en een asteroïde kunnen voorkomen. Dat beweert toch de Amerikaanse wetenschapper David French.
Volgens de NASA zijn er meer dan 1.000 objecten die een bedreiging kunnen vormen voor onze Aarde, en hun aantal neemt alsmaar toe. Naar verwachting zal geen enkele daarvan in de nabije toekomst onze planeet raken.
Maar een lichte afwijking van hun baan, door de gravitationele kracht van andere objecten, een duwtje van de zonnewind of een ander effect, kan wel tot een ramkoers leiden, meent David French van de North Carolina State University.
Hij heeft naar eigen zeggen een pasklare oplossing: bevestig een lange kabel en ballast aan een asteroïde om het zwaartepunt van het object te veranderen waardoor de baan verandert en het ding ons voorbijschiet.
Hoe je het best dat koordje aan de asteroïde bevestigt, voegt Novosti er niet aan toe. Bovendien zijn enkele proeven met lange kabels in de ruimte geen succes geworden.
Bron: http://www.hln.be
Lees ook: Hubble-telescoop spot bizar X-vormig object
Lees ook: Japan wacht nakende terugkeer van asteroïdensonde nagelbijtend af
Lees ook: Rosetta’s blind date met Lutetia
Lees ook: Europa onderzoekt boormissie op planetoïde
Lees ook: Rosetta triomfeert
Lees ook: Reconstructie van planetoïde Eros
Bekijk alle berichten uit deze categorie.
Voortaan kun je alle nieuwsberichten van desterren.net ook volgen op Twitter en Facebook!
Dit engelstalig magazine is een echte aanrader voor de ware astronomie-liefhebber!
Bestellen of meer info »