De laatste ruimtewandeling van deze missie verloopt voorspoedig, zo hebben de NASA en websites op gezag van NASA TV gemeld. Grunsfeld en Feustel hebben de drie resterende van de zes te vervangen batterijen succesvol omgewisseld. Ook de tien jaar oude positioneringssensor, FGS-2 in het immer sappig NASA-ees, is vervangen.
Zowel het batterijpak als de FGS-2 hebben met glans een eerste "levensvatbaarheidstest" ondergaan. De twee ruimtewandelaars begonnen vervolgens oude en degenererende thermische bescherming op de Hubble te verwijderen, om er nieuwe te bevestigen.
Die isolatie is nodig om de gevoelige instrumenten te beschermen tegen de extreme temperaturen in de ruimte. In principe wordt de opgewaardeerde en herstelde Hubble morgen weer uitgezet en landt de shuttle vrijdag op Cape Canaveral in Florida.
Bron: http://www.hln.be
Lees ook: Missie Atlantis bijna mislukt door nukkige bout
Lees ook: Hubble fotografeert M82
Lees ook: Hubble-telescoop wordt beter
Lees ook: De Hubble-ruimtetelescoop legt prachtfoto vast
Lees ook: Missie naar Hubble-telescoop riskanter dan naar ISS
Lees ook: NASA herstelt Hubble
Voortaan kun je alle nieuwsberichten van desterren.net ook volgen op Twitter en Facebook!
Dit engelstalig magazine is een echte aanrader voor de ware astronomie-liefhebber!
Bestellen of meer info »