Zes maanden na een eerder technisch defect is opnieuw een toilet kapot in het Internationaal Ruimtestation ISS. Dat heeft de Russische vluchtleiding (Tsoup) bekendgemaakt.
Het toilet werkt niet naar behoren omdat het aangesloten 170 miljoen dollar kostende urinezuiveringssysteem een ongewoon hoge concentratie aan calcium bevat, afkomstig uit de urine van de vijf opvarenden.
Mogelijk heeft de hoge calciumconcentratie te maken met botontkalking dat in gewichtsloze toestand optreedt, aldus het Chinese persbureau Xinhua.
Het toilet kan pas in februari worden gerepareerd, wanneer de spaceshuttle Endeavour met wisselstukken aankomt. De opvarenden beschikken over nog twee toiletten. Bij het vorige defect heeft Frank De Winne zich tot loodgieter ontpopt.
Bron: http://www.hln.be
Lees ook: Endeavour naar ISS gelanceerd
Lees ook: Zeven ton uitrusting naar ISS overgeheveld
Lees ook: Onbemande cargo naar ISS gelanceerd
Lees ook: Sojoez succesvol aan ISS gekoppeld
Lees ook: Toilet in ISS kapot
Lees ook: ISS lanceert bizarre satelliet
Voortaan kun je alle nieuwsberichten van desterren.net ook volgen op Twitter en Facebook!
Dit engelstalig magazine is een echte aanrader voor de ware astronomie-liefhebber!
Bestellen of meer info »