Nieuws

Baan ISS succesvol verhoogd

Geplaatst op 07-05-2006 om 17u00 door Bert Carrein - 3576 keer gelezen
Nieuws

Afgelopen donderdag werd de baan van het internationale ruimtestation succesvol verhoogd. De baan rond de aarde is verhoogd met 2.8 kilometer. Deze operatie was noodzakelijk voor de aankomst van Progress 22, een nieuw voorraadschip. Dit voorraadschip kan zich enkel binnen een bepaalde hoogte koppelen aan het ISS. Voor de verhoging heeft Progress 21, een ouder toestel, zijn motoren zes minuten lang moeten gebruiken.

De lancering van het nieuwe voorraadschip is gepland op 24 juni en zal twee dagen later aankomen bij het ISS. Het oude model zal net voor de aankoppeling worden losgelaten en opbranden in de atmosfeer.

Progress 21 is aangekomen op 26 april na een tweedaagse reis vanuit Baikonur. Het toestel bracht maar liefst 2.5 ton voedsel mee voor de tweekoppige bemanning. Pavel Vinogradov en Jeffrey Williams zijn sinds 1 april in het ISS en verblijven er voor zes maanden. Zij zullen de aankomst van het nieuwe voorraadschip van dichtbij meemaken.

Bron: http://www.urania.be

Gerelateerde berichten

Lees ook: De Winne experimenteert voor school in Oostende en Mol
Lees ook: Toilet in ISS kapot
Lees ook: Ruimtewandeling Whitson en Malensjenko afgelopen
Lees ook: Computersystemen ISS uitgevallen
Lees ook: UCB stuurt muizen mee op laatste missie Atlantis
Lees ook: ISS 10 jaar oud

Bekijk alle berichten uit deze categorie.