De lancering van een nieuwe Amerikaanse ruimtetelescoop is nog maar eens uitgesteld omwille van kwesties met de draagraket, zo heeft de NASA bekendgemaakt.
Oorspronkelijk zou de NASA vandaag haar nieuwe telescoop, de GLAST, lanceren. Maar na uitstel naar 5 juni is er alweer een verschuiving naar 7 juni. Oorzaak zijn "open engineeringskwesties" rond de draagraket die nog dienen uitgeklaard. De GLAST moet met een Delta-II draagraket van Boeing vertrekken van op Cape Canaveral, tussen 17.45 en 19.40 uur Belgische tijd. In ieder geval is hetzelfde lanceervenster dagelijks open tot 7 augustus, zegt de NASA.
Het nieuwe ruimteobservatorium zal de gammastraling, de meest energierijke straling, onderzoeken in de kosmos. Dit moet meer inzichten opleveren over bijvoorbeeld superzware zwarte gaten, pulsars en het ontstaan van kosmische straling.

Bron: http://www.hln.be
Lees ook: Ruimtesonde Hayabusa met twee halve benen op weg
Lees ook: Astrium wil met VS-bedrijf goedkope draagraket bouwen
Lees ook: Opvolger Spaceshuttle staat er niet goed voor
Lees ook: India wil ruimteschip kopen voor ruimtetoerisme
Lees ook: Prototype maanlander crasht bij test
Lees ook: Frank de Winne gaat opnieuw de ruimte in
Voortaan kun je alle nieuwsberichten van desterren.net ook volgen op Twitter en Facebook!
Dit engelstalig magazine is een echte aanrader voor de ware astronomie-liefhebber!
Bestellen of meer info »